top of page
Резолюція діа-спільноти

Виходячи з критичної ситуації щодо можливостей для збереження здоров’я і забезпечення якості життя людей з діабетом в Україні, організаційний комітет форуму:
 

 1. звертається до представників державної і місцевої влади з вимогою вирішити питання забезпечення глюкометрами і тест-смужками для вимірювання глюкози крові в домашніх умовах всіх пацієнтів, що живуть з інсулінозалежним діабетом. Адже можливість в будь-який момент виміряти рівень цукру крові - це невід’ємна складова успішної інсулінотерапії та попередження тяжких ускладнень;
   

 2. вимагає забезпечення людей з інсулінозалежним діабетом глюкагоном 1 раз на рік (у формі ін’єкцій або назальний). Типовим ускладненням інсулінотерапії є гіпоглікемія - небезпечний для життя людини стан. За допомогою Глюкагону люди без медичної освіти можуть врятувати життя людині з діабетом у разі втрати нею свідомості та інших гострих ускладнень діабету.
   

 3. наголошує на необхідності створення в країні мережі ком’юніті-центрів зі школами діабету як для дітей, так і для дорослих. Адже життя з діабетом, а тим більше з інсулінозалежним, потребує від людини, а часто і її родичів (особливо, якщо це дитина) глибокого розуміння специфіки протікання даного захворювання, а також засвоєння певних навичок повсякденного життя, психологічного прийняття свого стану і статусу. 
  *У країнах з високим рівнем збереження здоров’я людей з діабетом, соціально-психологічна підтримка таких пацієнтів і школи діабету - не менш важлива складова інсулінотерапії, ніж інсулін і засоби для вимірювання глюкози крові.
  **Учасники форуму відзначили фіктивність і/або недоступність шкіл діабету, про які звітують представники місцевої   влади, вкрай низьку якість їхньої роботи.

 4. звертається до представників МОЗ, НСЗУ та інших органів влади, які мають таку можливість, сприяти співпраці держави зі світовими виробниками приладів для безперервного моніторингу глюкози крові з метою забезпечення їх легальної доступності для українців з діабетом.
  * Ця технологія ключовим чином змінює якість життя людей з інсулінозалежним діабетом, дозволяє зберегти здоров’я.

 5. звертається до представників МОЗ, НСЗУ та інших органів в тому числі місцевої влади, які мають таку можливість, запровадити програми фінансування чи/та співфінансування інсулінової помпотерапії в країні, як максимально ефективної на даний момент в плані компенсації діабету і профілактики його ускладнень. Це зберігає людські життя. А також є більш вигідним для держави, ніж інвалідизація з подальшим утриманням і лікуванням людей, що живуть з діабетом.

 

      Громадська організація “Діа-Дзен”

До резолюції приєдналися:
 

 1. Громадська організація "Об'єднання батьків дітей хворих на цукровий діабет "Інсулін"

 2. ГО "Сонце для дітей"

 3. ГО "Діа-Дім "Тернопілля"

 4. ГО «ДіаДіти Львів»

 5. ГО “Сприяння хворим на цукровий діабет СахарОК”

 6. ГО “Миколаївська Одеська діабетична асоціація”

 7. ГО ''Діабетична спілка м.Львова”

 8. ГО "Позитив-Медіа"

 9. ГО "Солодкі діти Буковини "

 10. ГО "Школа діабету"

 11. ГО «Діабет і діти»

 12. ГО “ДІА-ДІТИ м. Вінниця"

 13. ГО "Діа-Світ"

 14. ГО “Діа-Бориспіль”

 15. БО "Благодійний фонд "Діабет - це не вирок”

 16. ГО "Діабетик" (м. Запоріжжя)

 17. ГО "Діабет - спосіб життя"

bottom of page