top of page

ПРОЄКТ "#діабет_не_вбиває_якщо"

Реалізація цього проекту почалася у лютому 2021 року. Ми вирішили підтримати людей, які отримали тяжкі ускладнення від некомпенсованого діабету (ампутації, діаліз, транспортація нирок, втрата зору, некроз кінцівок) і надати місячний запас у вигляді сенсорів або тест смужок, щоб відстежити, чи змінилася якість життя учасників проекту після отримання ними матеріалів, які допомагають вимірювати та контролювати рівень цукру в крові.

В рамках проекту було закуплено: 

- сенсори Лібра1 - 30 шт;

- сенсори Лібра2 - 5 шт;

- тест смужки для вимірювання цукру в крові до різних видів глюкометрів - 25 шт;

- помпа - 1шт б/у;

- рідер - 1шт б/у. 

*Нажаль, частина сенсорів та смужок разом з деякою іншою власністю ГО “Діа дзен” знаходилася у помешканні однієї з учасниць і була знищена вогнем при обстрілі Харкова в перші дні війни в районі Салтовка: сенсори Лібра1 - 7шт; сенсори Лібра2 - 5шт; тест смужки для вимірювання цукру в крові для різних видів глюкометрів - 10шт; рідер - 1шт. 
 

Перший звіт був опублікований 13 квітня:

 

 


Після того, як ми отримали позитивний фідбек від учасників проекту, ми вирішили, що через їх історії ми можемо показати суспільству, і представникам влади зокрема, що економлячи на інсулінах, засобах самоконтролю, засобах для введення інсуліну та на якісній системі профілактики ускладнень діабету держава витрачає значно більші кошти на лікування ускладнень цього захворювання у тих самих людей, а також на утримання людей з діабетом, якщо вони втратили працездатність внаслідок ускладнень діабету. Можливе рішення на місцевому рівні - це цільове виділення бюджетних коштів на тест смужки для дорослих (дітей забезпечують на державному рівні). На щастя, Харківські депутати нас почули. Подробиці за посиланням:Також, на Липень 2023 заплановане забезпечення тест смужками дорослих на рівні держави, тобто по всіх областях України. Наразі представник нашої ГО входить в робочу групу за напрямом реімбурсації тест-смужок. Це  означає, що кожна людина з діабетом буде отримувати тест смужки безкоштовно або з невеликою доплатою. Подробиці за посиланням:
 

Діабет вбиває. Він нещадний до помилок. Нажаль, навесні 2021 дві дівчини, учасниці проекту, померли у лікарні. Але ми не здаємося та віримо в перемогу людини над її захворюванням.
Ці, та інші історії учасників проєкту можна знайти за посиланням: 

Слідкуйте за нашою діяльністю в соцмережах:

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
bottom of page