top of page

ПРОЄКТ "Права Пацієнта"

Одне с завдань ГО "Діа-Дзен" - захист права і свобод людей з діабетом.  Реформування гілок влади і децентралізація призвели до того, що фінансування інсуліну на державному рівні було розподілено між центральною владою і місцевою. Місцева влада не квапилась виконувати свої зобов'язання. Ще в 2019 році фінансування інсулінів в області було на рівні 46,2% від потреби.

Протягом свого існування ГО намагалося добитися чіткого і прозорого механізму безоплатної видачі інсулінів, супутніх ліків, засобів контролю людям, що їх потребують у 100% об'ємі.

Мета проекту:

Одним із завдань ГО "Діа-Дзен" є захист прав і свобод людей з діабетом.  Реформування гілок влади і децентралізація призвели до того, що фінансування інсуліну на державному рівні було розподілено між центральною владою і місцевою. Місцева влада не квапилась виконувати свої зобов'язання. Ще в 2019 році фінансування інсулінів в області було на рівні 46,2% від потреби.

Протягом свого існування ГО намагалося добитися чіткого і прозорого механізму безоплатної видачі інсулінів, супутніх ліків, засобів контролю людям, що їх потребують у 100% об'ємі.

В 2021 р. цей механізм, в тому числі завдяки нашим зусиллям, з’явився. Так, 28 липня 2021 року КМУ прийняв постанову №854 про порядок реімбурсації інсулінів.

З 1 жовтня 2021 року фінансування повністю перейшло до НСЗУ і діабетики всієї України отримали стовідсоткове прозоре забезпечення якісними препаратами.

Але наприкінці 2021 року виникла загроза, що з 1 січня 2022 року цей вистражданий механізм не запрацює і 90% хворих на діабет людей ліків не отримають, бо ВР не встигла проголосувати за відповідне рішення на останньому пленарному засіданні.

За 20 днів ми встигли підняти галас - прес-конференції, брифінг, прес-релізи, зустріч з місцевими депутатами, зустрічі з журналістами, тележурналістами, записи передач в студії, листи до депутатів Верховної Ради, зустріч з представниками Постійної Комісії Міськради по Соціальному захисту і Охороні Здоров’я, долучили інші пацієнтські організації України. Резолюція, яку підписали 19 діабетичних громадських організацій України була відправлена до Києва.

Результат цієї роботи - безперервне отримання інсуліну діабетиками всієї України.

29.12.2021р. прийнята Постанова КМУ №1431, яка внесла необхідні зміни до законодавства.

 

Наша діяльність сприяла тому, що представників ГО долучили до експертної групи при НСЗУ за напрямом лікування інсулінозалежного та нецукрового діабету. Ми приймали участь у робочій групі за напрямом реімбурсації (забезпечення доступності ліків для пацієнта) інсулінів.

 

Робота в цьому напрямку продовжується і в 2023 році.

Слідкуйте за нашою діяльністю в соцмережах:

  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube
Конституція - наша сила. Закони - наш захист. Знання - наша зброя..png
bottom of page