top of page

Нові правила 2021: Кому доведеться доплачувати за інсулін

З жовтня 2021 року Програма реімбурсації інсулінів переходить до адміністрування Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Що це означає на практиці для людей, які живуть з діабетом - розбираємося разом.

Нові правила 2021: Кому доведеться доплачувати за інсулін

За новими правила відшкодування вартості препаратів інсуліну, які почнуть діяти вже з 1 жовтня 2021 року, передбачається, що:
🔹 Діти до 18 років — мають право отримувати будь-які види і форми інсуліну безоплатно.
🔹 Вагітні — мають право отримувати будь-які види і форми інсуліну безоплатно.
🔹 Учні загальноосвітніх навчальних закладів та студенти віком до 25 років (за наявності студентського квитка) — мають право отримувати безоплатно інсулін людський у будь-якій формі (флакон, картридж, шприц-ручка).
🔹 Люди з порушенням зору (у разі, коли зір з корекцією менше 0,4 на оці, що бачить краще) — безоплатно інсулін людський у будь-якій формі (флакон, картридж, шприц-ручка).
🔹 Люди з функціональними порушеннями верхніх кінцівок — безоплатно інсулін людський у будь-якій формі (флакон, картридж, шприц-ручка).
🔹 Пацієнти з цукровим діабетом, у яких за результатами обстеження в умовах стаціонару підтверджено наявність алергії на людські інсуліни, — безоплатно аналог інсуліну (флакон, картридж, шприц-ручка).
🔹 Пацієнти, у яких під час лікування людським інсуліном спостерігають випадки тяжкої гіпоглікемії (два і більше випадків протягом 6 місяців), — безоплатно аналог інсуліну (флакон, картридж, шприц-ручка) і інсулін людський у флаконі.
🔹 Пацієнти з цукровим діабетом, які отримували безперервне лікування препаратами людського інсуліну і досягли цільового рівня компенсації (НвА1с менше 7,5%) протягом шести місяців — безоплатно інсулін людський у будь-якій формі (флакон, картридж, шприц-ручка).
🔹 Пацієнти, які отримували безперервне лікування аналогами інсуліну, у разі досягнення цільового рівня компенсації (НвА1с менше 7,5%) протягом шести місяців — безоплатно аналог інсуліну (флакон, картридж, шприц-ручка) і інсулін людський у флаконі.
🔹 Пацієнти з цукровим діабетом — безоплатно людський інсулін у флаконі.
☝️ Відповідно, всі інші види і форми інсуліну людина МАЄ ПРАВО отримувати з доплатою 15% від роздрібної ціни бажаного препарату.
Більше деталей тут https://bit.ly/2XiZMLS

bottom of page